Arhiepiscopia Bucurestilor

Switch to desktop Register Login

3. Sectorul învăţământ şi activităţi cu tineretul

Potrivit atribuţiilor statutare şi a celor încredinţate de Preafericitul Părinte Patriarh DANIEL, Sectorul Învăţământ şi Activităţi cu Tineretul, încă de la înfiinţarea sa (octombrie 2007), a coordonat şi s-a implicat direct în activităţile privitoare la învăţământul teologic, universitar şi preuniversitar, la învăţământul religios (ora de Religie în învăţământul preuniversitar) şi, nu în ultimul rând, în activităţile cu tinerii. Prin urmare, activitatea sectorului se desfăşoară pe aceste trei axe:

 

1. Învăţământul teologic

  • preuniversitar
  • universitar

2. Învăţământul religios

3. Activităţi cu tineretul

 

 

 

ORGANIZARE:

 

Preot David Pestroiu, consilier eparhial

Diac. Adrian-Constantin Oancea, inspector învăţământ

Rusu Cristinel, inspector învăţământ

Adresa: Str. Intrarea Miron Cristea nr.9, sector 4, Bucureşti

Tel.: (+4021) 335.68.15

Fax: (+4021) 336.55.11

E-mail: Această adresă de email este protejată de spambots. Trebuie să aveți JavaScript activat ca să o puteți vedea.

Program de lucru: Luni – Vineri: 8 – 16.

Arhiepiscopia Bucurestilor

Top Desktop version