Arhiepiscopia Bucurestilor

Switch to desktop Register Login

17 martie 2018: „Crosul pentru viață” în parcul Alexandru Ioan Cuza din Bucureşti

Persoanele care vor să susţină femeile şi familiile aflate în situaţii de criză pot lua parte la evenimentul caritabil „Crosul pentru viață”, desfăşurat anul acesta în data de 17 martie 2018, în cadrul „Lunii pentru viaţă”.

 

 

Parcul bucureştean Alexandru Ioan Cuza (IOR) va fi gazda concursului organizat de Asociaţia Studenţi pentru viaţă în parteneriat cu Pegas Triatlon Club, informează basilica.ro.

 

Fondurile obținute în urma evenimentului vor fi folosite pentru acordarea de sprijin de urgență grupurilor țintă, la solicitarea acestora și la derularea de evenimente de conștientizare a gradului de risc social în care se află grupurile țintă.

 

Mai multe detalii puteţi afla pe site-ul crosulpentruviata.ro.

Arhiepiscopia Bucurestilor

Top Desktop version