Arhiepiscopia Bucurestilor

Switch to desktop Register Login

Ședința anuală a Adunării Eparhiale | Lucrările au fost deschise prin Te-Deum oficiat de PS Timotei Prahoveanul

Lucrările ședinței anuale a Adunării Eparhiale a Arhiepiscopiei Bucureștilor au fost deschise sâmbătă printr-o slujbă de Te-Deum oficiată de PS Timotei Prahoveanul, Episcop vicar al Eparhiei. Ceremonialul religios s-a desfășurat în Catedrala Patriarhală.

 

 

Membrii Adunării eparhiale se reunesc anual, sub președinția Părintelui Patriarh Daniel, pentru a prezenta și evalua activitățile desfășurate în anul anterior, dar și pentru a înainta propuneri pentru anul în curs, informează basilica.ro

 

Din soborul slujitor au făcut parte Pr. Mihai Aurel, Vicar eparhial, și Pr. Cons. Dumitru Ștefănescu de la Sectorul administrativ-bisericesc.

 

Răspunsurile liturgice au fost oferite de Grupul Psaltic Tronos al Catedralei Patriarhale.

 

La eveniment au participat membrii Adunării Eparhiale, precum și credincioși.

Arhiepiscopia Bucurestilor

Top Desktop version