Arhiepiscopia Bucurestilor

Switch to desktop Register Login

Bucuria pelerinului | Broșura Intrarea Domnului în Ierusalim

La Editura Cuvântul Vieții a Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a fost publicată recent broșura intitulată Intrarea Domnului în Ierusalim, informează Agenţia de ştiri Basilica.

 

 

În cadrul apariției editoriale, cititorii pot găsi detalii despre traseul Pelerinajului de Florii organizat în data de 8 aprilie 2017 în Capitală. Totodată, credincioșii au ocazia să lectureze cuvântul Preafericitului Părinte Daniel, Patriarhul Bisericii Ortodoxe Române, dedicat pelerinajului.

 

Prin acest pelerinaj mulțumim Domnului Iisus Hristos, Care S-a jertfit pentru întreaga omenire, deşi aceasta nu era vrednică de El, după cum ne spune Sfântul Apostol Pavel zicând: „Dumnezeu Îşi arată dragostea Lui față de noi prin aceea că, pentru noi, Hristos a murit când noi eram încă păcătoşi” (Romani 5, 8), se menţionează în cuvântul Părintelui Patriarh.

Arhiepiscopia Bucurestilor

Top Desktop version