Arhiepiscopia Bucurestilor

Switch to desktop Register Login

Omilii la Psalmi

Editura Institutului Biblic şi de Misiune Ortodoxă a lansat o nouă lucrare, apărută în Colecţia Credinţa ortodoxă.

Este vorba de volumul Omilii la Psalmi, informează basilica.ro.

În Cuvântul înainte se subliniază că prin eforturile sale de a interpreta şi de a trăi în conformi­tate cu Sfintele Scripturi, Fericitul Ieronim ne este contempo­ran. Astăzi, citind Scriptura, creştinul ortodox îşi recunoaşte mărturisirea de credinţă în mod firesc. Insă lucrurile nu ar fi stat aşa fără contribuţiile Sfinţilor Părinţi din primele veacuri, care s-au străduit, uneori cu multe renunţări şi jertfe, să explice şi să apere învăţăturile de credinţă.

Volumul poate fi cumpărat de la de la Librăria Cărţilor Bisericeşti (Intr. Miron Cristea nr. 6), Magazinul Ortodoxia (Calea Victoriei nr. 45, lângă biserica Kreţulescu), Magazinul Daruri pentru pelerini (Piaţa Gării de Nord, nr. 1-3, ieşire Calea Griviţei), Magazinul Librăria Ortodoxă (B-dul Regina Maria, Nr. 1).

De asemenea, lucrarea poate fi vizualizată pe site-ul www.colportaj.ro şi poate fi comandată la adresele: Această adresă de email este protejată de spambots. Trebuie să aveți JavaScript activat ca să o puteți vedea., Această adresă de email este protejată de spambots. Trebuie să aveți JavaScript activat ca să o puteți vedea. sau la numărul de telefon 0737. 145. 184.

Arhiepiscopia Bucurestilor

Top Desktop version